plakat-b2-loga-72dpi

Już w najbliższą sobotę, 16 maja br. zapraszamy wszystkich   na wydarzenie pn. „WEST COAST CHALLENGE”, czyli wyścig kitesurfera z niepełnosprawnym kolarzem na długości granicy Pomorza Zachodniego.

Na plaży w Międzyzdrojach, zejście przy Alei Gwiazd od strony Hotelu Amber o godz. 07:00 wystartują dwaj zawodnicy: Maks Żakowski, wicemistrz świata i mistrz Polski w Kite Racingu, który spróbuje złapać odpowiedni wiatr na falach Bałtyku i Mariusz Chodacki, 33 – latek, który 4 lata temu w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznał urazu piersiowego. Jego niepełnosprawność polega na niedowładzie nóg. Pan Mariusz pokona trasę jadąc hand bike’em, rowerem na którym pedałuje się rękami.
Obydwaj zawodnicy pokonają trasę o długości ponad 190 km. , od Międzyzdrojów do Jarosławca poruszając się z podobnymi prędkościami. Będą mieli na sobie zainstalowane kamery GO – PRO – Maks- 3, z których zdjęcia będą udostępnione od razu po dotarciu na metę, natomiast zdjęcia z kamery Mariusza Chodeckiego, będą dostępne w trakcie wydarzenia.

Kto wygra wyścig? Ponieważ jest to pierwszy TEGO TYPU WYŚCIG NA ŚWIECIE = emocje gwarantowane do samej mety!!.

Główny cel wydarzenia to pokazanie, że nie dzielą nas żadne granice, bo siła drzemie w każdym, kto chce coś osiągnąć. Poprzez pokonanie dystansu organizatorzy chcą zwrócić uwagę na codzienne bariery osób niepełnosprawnych oraz zachęcić wszystkich do uprawiania sportu. Ciekawostką jest to, że niepełnosprawny Mariusz Chodacki pływa na wakeboardzie i aktualnie przygotowuje się do nauki kitesurfingu .

Organizatorem imprezy jest firma KITE MIELNO. Więcej informacji dostępnych u organizatora pod numerem telefonu 731-514-546 lub na stronie internetowej www.kitemielno.pl

Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
Urząd Miejski w Międzyzdrojach
Kite Mielno.