IMG_1109

10 grudnia 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbył się spektakl Teatru „Fantazja” pt. „Księżniczka na ziarenku grochu”. Na spotkanie przybyli uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, którzy otrzymali zaproszenie na przedstawienie podczas pasowania na czytelników biblioteki.

Aktorzy w spektaklu pokazali losy nowo koronowanego księcia, który szuka żony. Każdy książę powinien mieć przy sobie mądrą księżniczkę o dobrym sercu, która będzie uwielbiana i szanowana przez poddanych. Podczas wędrówki przez świat książę spotyka księżniczki piękne, bogate lecz niekoniecznie mądre i dobre. Pomysłowa wiedźma Pampeluma podpowiada jak znaleźć właściwą żonę. Ma w tym pomóc magiczne ziarenko grochu. Szczęśliwą wybranką okazuje się wcześniej poznana wieśniaczka Sara, której książę odmawia pomocy. Dopiero kiedy zjawia się w jego pałacu, jako kandydatka na żonę, książę zmienia o niej zdanie. Podczas snu przyszłej księżniczki, pod poduszki zostaje włożone ziarnko grochu. Nad ranem okazuje się, że Sara jest cała obolała i niewyspana. Książę jest pewien, że to właśnie ona zostanie jego żoną, bo tak delikatne ciało może mieć tylko prawdziwa księżniczka.

IMG_1193

Wszystko zakończyło się królewskim weselem, na które aktorzy zaprosili dzieci biorące udział w spektaklu. Wszyscy wspólnie zatańczyli i wiwatowali na cześć królewskiej pary. Na zakończenie odbyła się pamiątkowa sesja fotograficzna aktorów z uczniami.

Bibliotekarze przypominają, że kolejne warsztaty z cyklu „Fabryka ozdób świątecznych”, które odbędą się w najbliższy poniedziałek i wtorek (14 i 15 grudnia) 2015 w bibliotece w Międzyzdrojach oraz w środę (16 grudnia) w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy.

Bibliotekarze