DSC03672

Do kamieńskiej Parafii dotarł Krzyż Światowych Dni Młodzieży, przekazany młodym w 1984 r. przez Jana Pawła II. Będzie on peregrynował po kilkudziesięciu polskich diecezjach.

Krzyż ŚDM o wysokości 3,8 m i szerokości 1,75 m, przewożony w specjalnym futerale. Krzyż został pierwszy raz przekazany młodym 22 kwietnia 1984 r. na zakończenie obchodzonego wówczas w Kościele Nadzwyczajnego Jubileuszu Odkupienia. Krzyż był ustawiony przy konfesji św. Piotra w Bazylice św. Piotra przez cały rok jubileuszowy (1983-1984).

DSC03684

Jan Paweł II wyraził wtedy życzenie, które zostało wyryte na samym Krzyżu: „Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie”.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się pod koniec lipca 2016 roku odbędą się w Krakowie. Będzie to pierwsza podróż apostolska papieża Franciszka do Polski. Nasz kraj po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania – poprzednio gościł młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.