Dotychczasowa dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie pełniącą obowiązki dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie. Krystyna Kłosowska zastąpi na tym stanowisku odwołanego przez Zarząd Powiatu pod koniec stycznia Krzysztofa Szuberta, który blisko pół roku przebywał na zwolnieniu lekarskim.

W DPS w Śniatowie od stycznia 2016 roku panowało bezkrólewie. Przypomnijmy 22.01 Zarząd Powiatu podjął decyzję o odwołaniu dyrektora Krzysztofa Szuberta. Jako przyczyny starosta Józef Malec wskazywał utratę zaufania, zdarzenia związane z tragicznym wypadkiem który miał miejsce w DPS, wprowadzenie w błąd Zarządu co do likwidacji mienia oraz konflikt międzyludzki panujący w zakładzie. Były dyrektor odpierał zarzuty stwierdzając, że jego zwolnienie to polityczna gra rządzących.

Krystyna Kłosowska z Nowogardu przewodziła kamieńskiemu PCPR od 15 października 2012 roku. W latach 2006 – 2010 pełniła funkcję radnej Rady Miejskiej w Nowogardzie. W wyborach samorządowych w 2010r. nie uzyskała mandatu radnego. Do czasu utworzenia Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Stargardzie Szczecińskim pełniła funkcję dyrektora Domu Dziecka nr 1 w Stargardzie Szczecińskim.

Na miejsce Kłosowskiej w PCPR wyznaczono jako pełniącą obowiązki wyznaczono Annę Kwaśniak vel Kwaśniewską.

[vc_facebook]