P1090052

„Kreatywne Maliny” to tytuł projektu który został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich , Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, realizacja zadania: Mikrodotacje – Małe Inicjatywy Lokalne. Do Konkursu przystąpiło 209 organizacji z czego 33 otrzymało środki. Nasz projekt uzyskał wysoką punktację 49 na 50 pkt.

P1090330

W dniu 14.05.2015r. została zawarta umowa ze Stowarzyszeniem UTW w Golczewie a Koszalińską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A na zakup strojów dla Zespołu śpiewaczego „Maliny”, pulpitów na nuty oraz organizację poczęstunku. Wartość projektu: 5 tys. zł.

W okresie 4 lat zespół sukcesywnie się rozwijał, regularnie spotykał się na zajęciach muzycznych z kapelmistrzem i choreografem, instruktorami z NDK w Nowogardzie. Zespół posiada już własny śpiewnik pt. „Ode wsi do miasta” z autorskimi tekstami pieśni patriotycznych, okolicznościowych, chrześcijańskich, biesiadnych, żartobliwych. Do zespołu należy 8 osób, starsi członkowie zespołu zaangażowali dzieci i młodzież są to cenne wartości budowania więzi między pokoleniami, przekazywania doświadczeń młodym ludziom. Zespół uczestniczył w przeglądach zespołów śpiewaczych w Międzyzdrojach, Nowogardzie, Goleniowie, Górkach k/ Kamienia Pomorskiego, Wolinie , Golczewie, podczas koncertów kolęd, występów z okazji świąt patriotycznych, innych.

P1170330

Zespół śpiewaczy „Maliny” osiągną wiele, jednak problemem był brak środków na zakup strojów. Zespół występował w pożyczonych 40-letnich strojach. Zespół uczestnicząc w przeglądach zespołów śpiewaczych widział w jakich strojach występują inne zespoły, często z poczuciem kompleksu niższości.

P1090955

Dziś już wiemy, że nowe stroje poprawią wizerunek i wygląd estetyczny zespołu, co wpłynie na pozytywne postrzeganie osób tam występujących.  Dzięki realizacji projektu członkowie zespołu śpiewaczego „Maliny” otrzymają  lepsze warunki do rozwoju i prezentacji własnej twórczości, wszystko to przyczyni się do promocji i identyfikacji zespołu z regionem Gminy Golczewo. Już w czerwcu zespół wystąpi   w pełnej krasie dla publiczności w Goleniowie , Gryficach, Golczewie, a o kolejnych planach będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy osoby dla których śpiew jest pasją do włączenia się do wspólnych działań.

Janina Kołodzińska – Prezes UTW w Golczewie