Ferie zimowe w Gminie Golczewo obfitowały w zróżnicowane aktywności dla dzieci i młodzieży. Choć pogoda nie rozpieszczała, to i tak nie było nudno. Gminny ośrodek Kultury i Sportu przygotował ciekawe zajęcia, które odbywały się nie tylko w Golczewie, ale także w świetlicach wiejskich w okolicznych miejscowościach.

W  pierwszym tygodniu ferii w Golczewie odbył się 5-dniowe warsztaty kuglarsko-akrobatyczne. W ich trakcie najmłodsi zdobywali umiejętności z zakresu żonglerki i podstaw akrobatyki. Wszystko to połączone było z elementami warsztatu teatralnego i pantomimy. Intensywne  warsztaty były świetną  zabawą zakończoną finałowym pokazem powarsztatowym.

Prócz warsztatów na początku ferii w GOKiS odbył się Bal Karnawałowy dla najmłodszy pełen niespodzianek przygotowanych przez prowadzącego – Klauna Tomiego.

Dzieci i młodzież z Niemicy i okolicznych miejscowości też nie mogły narzekać na nudę ponieważ w tamtejszej świetlicy wiejskiej zorganizowane zostały pięciodniowe warsztaty ceramiczne. W ich trakcie dzieci i młodzież poznawali nową formę wyrazu artystycznego – ceramiczne rękodzieło, ćwiczyli cierpliwość i koncentrację oraz rozwijali kreatywności i poszerzali swoje umiejętności artystyczne. Podsumowaniem warsztatów była wystawa ceramicznego rękodzieła stworzonego przez uczestników.

Drugi tydzień ferii był równie ciekawy. W samym Golczewie dzieci i młodzież mogli codziennie rozwijać swoją wyobraźnie podczas kreatywnych ferii z GOKiS. W trakcie zajęć tworzyli min. obrazy malowane wełną czesankową, biżuterię z makaronu, dekoracje z masy solnej oraz eko-wyspę Minionków.

Równocześnie w Kłębach odbywały się 5-dniowe warsztaty plastyczne. Ich uczestnicy poznawali rożne nowe formy plastyczne tj.: odlewy z masy gipsowej, malowanie nietypowymi narzędziami, tworzenie trójwymiarowych modeli. Efektem końcowym było stworzenie przestrzennej makiety ich własnej wsi. Te zajęcia również zakończyła powarsztatowa wystawa.

W drugim tygodniu ferii odbyły się także 5-dniowe warsztaty filmowo-fotograficzne w Wysokiej Kamieńskiej. W trakcie warsztatów dzieci i młodzież uczyli się podstaw obsługi aparatów fotograficznych i kamer, a także tworzyli własne, autorskie etiudy filmowe.

GOKiS