5 (1)

Od momentu gdy powstał klub tenisowy Dziwnów Perla Bałyku zrzeszający obecnie 38 dzieci i 22 dorosłych tenisistów głównie z terenu gminy Dziwnów ale nie tylko na kortach tenisowych przy ul Matejki widać duże ożywienie. To efekt powołania do życia Stowarzyszenia tenisowego głównie z myślą o dzieciach.

W ciągu minionego roku działalności trenerzy Czesław Sowiński (absolwent AWF i były nauczyciel i trener) oraz Stefan Zaniewski przeprowadzili ponad 200 jednostek treningowych. Można powiedzieć ze treningi idą pełną parą. Częstym gościem na kortach w czasie zajęć z dziećmi jest pan radny i były burmistrz Zbigniew Zwolan (na zdjęciu między trenerami) który wyraził swoja opinie o pracy z dziećmi mówiąc: „Jako mieszkaniec jestem dumny ze  tak duża liczba dzieci uczęszcza na treningi oraz doceniam prace trenerów z młodzieżą. Cieszę się ze korty są wykorzystane. Jestem w bliskim kontakcie z burmistrzem i wiem ze on tez jest dumny i popiera tą wspaniała inicjatywę.” A oto opinie rodziców o treningach tenisowych z dziećmi w Dziwnowie.

mms_img740322986

Haras Zbigniew – pradziadek Oskara Boguty (9 l.)) – „Podoba mi się bardzo ta inicjatywa, to nie podlega dyskusji i należy ja popierać. Dzieci zainteresowane są tenisem a nie bałaganieniem. Wyniki pracy trenerów widać na co dzień. Dzieci uczy się współżycia miedzy ludźmi, postawy fair play .Takich ludzi jak nasi trenerzy potrzeba więcej, którzy potrafili porwać za sobą dzieci i młodzież.

Małgorzata Kuszyńska -mama Weroniki (8 l.) i Julki (8 l.) -W 100 procentach popieram to co robią trenerzy dla dzieci. Dziewczynki są zadowolone i oby tak  dalej.

Justyna Smoter – mama Sary (5 l.) -jesteśmy z mężem zadowoleni ze nasza córka uczestniczy w zajęciach ruchowych. Popieramy i trzymamy kciuki bo tego w Dziwnowie brakowało.

noname

Hanna Oracz -mama Marka (5 l.) -Zajęcia tenisowe przede wszystkim podobają się dzieciom. Jest to świetna okazja do nauki postaw fair play i zdrowej rywalizacji. Inicjatywa godna wsparcia. Podpisuje się pod nią obiema rekami..

Klaudia Zareba -mama Tymona (6 l.)-inicjatywa bardzo potrzebna w Dziwnowie i wszyscy ja popieramy.

Tomasz Mazur -tata Oliwii (10 l.) i Michała (9 l,) -my jako rodzice jesteśmy wdzięczni trenerom za wykonane prace z naszymi dziećmi i chętnie ich wspieramy.

Stowarzyszenie Tenisowe Dziwnów Perla Bałtyku może pochwalić się już sukcesami sportowymi młodych tenisistów . Wiktoria Woroniecka Michał Sorbian czy Kornelia Ejsmont uczestniczą w turniejach tenisowych o zasięgu ogólnopolskim i zdobywają nagrody i miejsca na podium ale o tym napiszemy w najbliższym czasie.