Korona Stuchowo pokonała 5:1 Zielonych Wyszobór w pierwszym jesiennym spotkaniu a-klasy. Pierwsze minuty sobotniego meczu, to gra w środku pola i próby konstruowania akcji przez gospodarzy. Bardzo bliski zdobycia gola w 15. minucie był Karol Majer, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Jak mówi stare porzekadło, niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było tym razem. Błąd defensywy stuchowian wykorzystał Mateusz Michnicz i swoim golem wyprowadził Zielonych na prowadzenie.

Piłkarze Korony bardzo szybko próbowali odrabiać straty, ale brakowało im wykończenia akcji, albo na posterunku był Bartosz Rosiak, bramkarz gości. W 38. minucie grający trener gospodarzy, Krzysztof Guster zdobył bramkę dającą remis. Na trzy minuty przed przerwą Karol Majer posłał futbolówkę do siatki i miejscowy zespół objął prowadzenie. Tuż po przerwie gospodarze dokonali dwóch zmian i na boisko weszli Wojciech Stogowski i Grzegorz Branecki. W 65. minucie Karol Majer po raz drugi w tym spotkaniu pokonał Rosiaka i Korona prowadziła już 3:1.

Dziesięć minut później Patryk Rocha zapisał się na listę strzelców w sobotnim spotkaniu a-klasy. Ten sam zawodnik 10. minut później ustalił wynik meczu na 5:1 dla Korony. Stuchowianie następne spotkanie na swoim boisku rozegrają 2 września o 17:00 z Zalewem Stepnica. Zespół ze Stepnicy w swoim pierwszym meczu wygrał z Bałtykiem Gostyń 6:2.

0:1 – 23′ Michnicz
1:1 – 38′ Guster
2:1 – 42′ Majer
3:1 – 65′ Majer
4:1 – 75′ Rocha
5:1 – 85′ Rocha

KORONA: Jabłoński – Guster, Majer, Pałka K., Rocha, Pałka B., Putyrski (C), Kotłów (46′ Branecki), Żelazny, Mroczek, Soroczyński (46′ Stogowski)

ZIELONI: Rosiak – Wańcowicz, Dyoniziak Michał (72′ Lal), Borkowski (53′ Spaczyński), Wanagelis, Szczęsny (60′ Tuszyński), Wańcowicz (46′ Sioła), Bieliński (31′ Pers), Dyoniziak Maciej, Michnicz, Kijowski

żółte kartki: Guster, Putyrski (Korona), Bieliński, Rosiak, Wańcowicz, Michnicz, Spaczyński (Zieloni)

Przemysław Skiba