W związku ze zbliżającym się zakończeniem ferii zimowych, zwracamy się do Państwa z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i uwagi aby nic nie zakłóciło bezpiecznego powrotu do miejsca zamieszkania.

Wybierając się w podróż – czy to gdzieś blisko czy w odległym rejonie kraju – trzeba pamiętać o należytym przygotowaniu się do drogi. Pojazd, którym będą się Państwo poruszać powinien być w 100% sprawny.

KIEROWCO! Pamiętaj, że okres przygotowań do wyjazdów, to czas utrudnień wynikających często wzmożonego natężenia ruchu drogowego. Niezwykle istotną pozostaje sprawa zmiennych warunków pogodowych, należy więc pamiętać aby dostosować prędkość do sytuacji panującej na drodze. Nie zapominajmy o tak istotnych sprawach, jak zachowanie odpowiedniej odległości za poprzedzającym pojazdem, korzystanie z pasów bezpieczeństwa czy korzystanie z oświetlenia, w jakie wyposażony jest pojazd. Aby dojazd do miejsca docelowego był sprawny i bezpieczny, stosujmy się do zasad ruchu drogowego.

W natłoku wszystkich spraw nie zapominajmy o sprawie priorytetowej, czyli BEZPIECZEŃSTWIE DZIECI. Prosimy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich urządzeń do przewożenia dzieci w pojazdach.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim