Świerzno-konferencja-050

28 maja w Sali Konferencyjnej w Świerznie odbyła się Konferencja otwierająca projekt dotyczący poprawy efektywności energetycznej budynków Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Przedszkola w Świerznie w związku z planowaną termomodernizacją obiektów.

Podczas prelekcji przygotowanej przez prowadzące projekt biuro projektowo – konsultingowe  ArchiCo zapoznano wszystkich zebranych z mechanizmem finansowym Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zaprezentowano terminarz projektu, a także przedstawiono założenia i rozwiązania poprawy efektywności energetycznej budynków oświatowych w Świerznie.

Świerzno-konferencja-067

Inwestycja będzie realizowana w ramach Programu Operacyjnego PL04 ,,Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii’’, a dofinansowana w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2009-2014. W Konferencji udział wzięli przedstawiciele szkół z terenu gminy, radni oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Zebrani goście w Sali Konferencyjnej zapoznali się także z możliwością uzyskania dofinansowania na projekty związane z poprawą efektywności energetycznej budynków mieszkalnych.

źródło:
UG w Świerznie