W ramach odchodów Światowego Dnia Zdrowia 12 kwietnia 2017r. w  Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim odbyła się konferencja poświęcona problemowi zdrowotnemu jakim jest depresja.

Konferencja  „Depresja – porozmawiajmy o niej”  została zorganizowana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kamieniu Pomorskim przy współpracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kamieniu Pomorskim, Powiatowej Komendy Policji w Kamieniu Pomorskim i Liceum Ogólnokształcącego w Kamieniu Pomorskim.

Głównym celem konferencji było przybliżenie problemów zdrowotnych, społecznych z jakimi borykają się osoby cierpiące na depresję. Podkreślono fakt, iż powszechnie występujące zaburzenia psychiczne, w tym depresja może dotknąć każdego z nas, bez względu na wiek, płeć, czy środowisko, w którym żyje.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele placówek oświatowo-wychowawczych  powiatu kamieńskiego oraz szkolna służba zdrowia. Prelekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem słuchaczy.

Informacje sporządziła
Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia w PSSE w Kamieniu Pomorskim