IMG_3464

Pod koniec września na Stadionie Miejskim w Wolinie odbyło się otwarcie bieżni poliuretanowej okólnej 400-metrowej czterotorowej  z prostą 6-torową, dwie skocznie w dal i do trójskoku, skocznia wzwyż oraz rzutnia do pchnięcia kulą.

Defiladę gości, olimpijczyków, sportowców wprowadziła Żeńska Orkiestra Dęta „OLIMPIA” pod batutą Pawła Michałko ze Szczecina. Oficjalnego otwarcia  uroczystości dokonał burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz.  Uroczystość zaszczycili swoją obecnością olimpijczycy w osobach Krystian Zalewski, Maciej Sochal, Rajmund Zieliński, Janusz Olszewski i Krzysztof Pierwieniecki.

IMG_3535

Olimpijczyków  przedstawił prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, poseł trzech kadencji Stanisław Kopeć. Oficjalnego otwarcia i przecięcia tradycyjnej wstęgi dokonali: Burmistrz, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Danuta Szubert, olimpijczyk Krystian Zalewski, powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Józef Palusiński i Miłosz Kleszczyński uczeń PG w Wolinie.

IMG_3566

Uroczystości towarzyszył Ceremoniał Olimpijski – wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt w asyście Krystiana Zalewskiego i Macieja Sochala dokonali zawodnicy UKS Sprinter mistrzowie i wicemistrzowie województwa LA. Znicz w asyście olimpijczyka Rajmunda Zielińskiego i uczennic gimnazjum w historycznych strojach z gołębiami zapaliła Natalia Pender, brązowa medalistka mistrzostw województwa w biegu na 600m. Apel Olimpijski w asyście olimpijczyka Janusza Olszewskiego odczytała Gracja Kalibabka wielokrotna medalistka mistrzostw województwa w biegach przełajowych.

IMG_3588

Burmistrz podziękował osobom, które przyczyniły się do modernizacji tego wspaniałego obiektu i wręczył pamiątkowe podziękowania. Na koniec tej części uroczystości wysłuchano piosenki „Jesteśmy Mistrzami Świata” w wykonaniu Liwii Kwiryng i koncertu Orkiestry „OLIMPIA”.

IMG_3617

Po przesłaniu sportowym skierowanym do sportowców przez Michalinę Opas, Burmistrz dokonał otwarcia zawodów lekkoatletycznych dla uczczenia Letnich Igrzysk XXXI Olimpiady i XV Paraolimpiady w Rio de Janeiro. Zawody Sportowe poprowadzili sędziowie LA ze Stargardu pod kierownictwem Stanisława Tarnowskiego i Adama Wielechowskiego. Wszyscy startujący  zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale za udział  w zawodach. Serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.

Dyrektor OSiR w Wolinie
Edward Arys