DSC09665

Światowe Dni Młodzieży, ani Szczyt NATO w Warszawie nie wpłyną w żaden sposób na bezpieczeństwo mieszkańców. Policja będzie dysponować wystarczającą ilością funkcjonariuszy – zapewniał dziwnowskich radnych inspektor Piotr Krakowski z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

Komendant podczas ostatniej sesji przez kilkanaście minut odpowiadał na pytania radnych. Dotyczyły one sposobu działania policji na wybrzeżu, znajomości języków obcych przez funkcjonariuszy oraz ilości sił, jakie trafią na wybrzeże.

Jeżeli chodzi o języki ciężko mi powiedzieć znajomością jakich języków będą się mogli pochwalić nasi funkcjonariusze. Stricte w Dziwnowie stawiam na to, aby policjanci byli widoczni więc będą to służby patrolowe. Nie jestem w stanie odpowiedzieć ilu funkcjonariuszy trafi na teren gminy – informował Komendant.

Co insp. Piotr Krakowski miał na myśli przez służby patrolowe? – Patrole zmotoryzowane, piesze i ruchu drogowego. Na cały sezon będziemy mieli patrol konny dwuosobowy, który także będę kierował do Dziwnowa.