W minioną sobotę (8.07.2017 r.) odbył się finał projektu „Street Art Golczewo”. Na parkingu Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie tego dnia zrobiło się bardzo kolorowo.

Uczestnicy projektu przy wsparciu koordynatora od lutego 2017 r. pracowali nad przygotowaniem tego wydarzenia. Poznali etapy jego organizacji, spotkali się z Burmistrzem Golczewa Panem Andrzejem Danielukiem i uzyskali zgodę na stworzenie kolorowego muralu oraz organizacje finałowego wydarzenia. Nauczyli się pracy w grupie i komunikacji oraz wykazali dużą odpowiedzialnością. Brali także udział w warsztatach, podczas których poznawali tajniki sztuk związanych z nurtem street art: graffiti, skate i football freestyle.

Przed finałem stworzyli mural, który rozweselił szare przyszkolne mury. Sam finał był dla uczestników bardzo fajnym przeżyciem i miłym zaskoczeniem. Zjawiło się na nim wielu gości w różnym wieku i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Młodzież, która uczestniczyła w projekcie zaprezentowała wszystko to, czego nauczyli się podczas warsztatów – był pokaz układu football freestyle, pokazowy przejazd na deskach, oficjalne przedstawienie muralu. Każdy mógł także spróbować swoich sił w sztukach street art.

Finał zwieńczył mini festiwal koloru, który po raz pierwszy odbył się w Golczewie. Na to czekali wszyscy. Kolorowe proszki holi okazały się niesamowitą atrakcją, która wywołała radość nie tylko dzieci i młodzieży, ale także ich rodziców. Zasponsorował je Burmistrz Golczewa Pan Andrzej Danieluk.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Regionalnego Konkursu Granowego Równać Szanse 2016, którego operatorem jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.