S3

Kolejne etapy budowy drogi ekspresowej S3 na odcinku Brzozowo-Rzęśnica zatwierdził dziś wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podczas wizyty w Szczecinie. Decyzja pozwoli na ogłoszenie II etapu postępowania przetargowego na wykonanie przeszło 22-kilometrowej drogi na odcinku Brzozowo-Miękowo oraz prawie 4-kilometrowego fragmentu drogi pomiędzy Miękowem a węzłem Rzęśnica. Łączna wartość inwestycji wynosi 554 mln zł. Budowany odcinek ma być oddany do użytku na przełomie 2020 i 2021 r.

Docelowo na całym odcinku S3 będzie dwujezdniową drogą ekspresową. Ważne jest również to, że wybudowany zostanie węzeł Kliniska, zlikwidowane zostanie więc kolizyjne skrzyżowanie. Modernizacji doczekają się także węzły Rzęśnica i Kijewo.

– Dzisiejsza decyzja, to w dużej mierze zasługa śp. wojewody zachodniopomorskiego Piotra Jani, który skutecznie zabiegał w Ministerstwie Transportu i Budownictwa o pieniądze na dokończenie S3, nazywając ją „arterią życia dla Pomorza Zachodniego” – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami wiceminister Jerzy Szmit. W konferencji prasowej uczestniczyli również wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, poseł Artur Szałabawka, wicewojewoda Marek Subocz i dyrektor szczecińskiego oddziału GDDKiA Tadeusz Rajkiewicz.

Wicemarszałek Brudziński podkreślał, że o pełnym zakończeniu budowy S3 będzie można mówić dopiero wtedy, gdy powstanie stałe połączenie wysp Uznam i Wolin. Wiceminister Jerzy Szmit spotkał się również z samorządowcami, m.in. ze Szczecina, Świnoujścia i Goleniowa oraz przedstawicielami największych przedsiębiorstw i wraz z dyrektorem Tadeuszem Rajkiewiczem przedstawił planowaną inwestycję.

źródło:
WZ24