DSC06859

Mimo wielu apeli kamieńscy policjanci wciąż zatrzymują nietrzeźwych kierujących na drogach powiatu. W miniony weekend zatrzymano troje nietrzeźwych uczestników ruchu. Rekordzista miał 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Tym wszystkim, do których jeszcze nie dotarły apele i ostrzeżenia, policjanci przypominają konsekwencje karne tej nieodpowiedzialnej i bardzo niebezpiecznej decyzji.

W miniony weekend br. na drogach powiatu kamieńskiego zatrzymano nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Fiat Marea. Kierujący to 45-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu Stargard. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Za popełniony czyn mężczyzna będzie musiał stanąć przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka godzin później zatrzymano kolejnych dwóch kierujących rowerem. W Międzyzdrojach na ul. Nowomyśliwskiej policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego rowerem, 43-letni mieszkaniec został przebadany na zawartość alkoholu z wynikiem 1,5 promila w wydychanym powietrzu, z kolei w Kamieniu Pomorskim zatrzymany do kontroli kierujący rowerem 21-latek  kierował w stanie nietrzeźwości z wynikiem 0,6 promila w wydychanym powietrzu. Za popełniony czyn sprawców ukarano mandatem karnym.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim
sierż. Izabela Trepko