DSCF3769

Kolarze z Baszty Golczewo rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu startowego. Okres jesienny to przede wszystkim zajęcia

Klub obecnie skupia dzieci i młodzież w wieku od 8 do 19 lat oraz zawodników do 23 lat w kategorii młodzieżowcy. Najmłodsi zawodnicy należą do tzw. szkółki kolarskiej wspófinansowanej przez Polski Związek Kolarski. Wśród tego zespołu jest duża grupa dziewcząt, która chętnie uczestniczy w każdych zajęciach. Być może już wkrótce to z Golczewa będzie pochodzić następczyni Mai Włoszczowskiej – czego gorąco kibicom kolarstwa życzymy.

W ramach tej szkółki w dniu 24 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie zostały przeprowadzone testy wydolnościowe. Badania prowadził Instytut Medycyny Sportowej w Warszawie. Celem tych testów jest zebranie danych dotyczących wydolności uczestników wszystkich szkółek kolarskich z całej Polski oraz wychwycenie potencjalnych kandydatów do dalszego kształcenia sportowego.

Funkcjonowanie i powstanie szkółki kolarskiej w naszej gminie to zasługa działaczy klubu głównie trenera Jacka Kołby i zawodników, którzy swoimi wynikami udowadniają, że Golczewo jest „dobrą kolebką kolarskich talentów”. Jacek Kołba w listopadzie został również wiceprezesem w Zachodniopomorskim Związku Kolarskim i otrzymał mandat na grudniowe Walne Zebranie Wyborcze Polskiego Związku Kolarskiego. Gratulujemy!

Cieszymy się, że najmłodsze pokolenie tak chętnie uczestniczy w zajęciach organizowanych przez Basztę Golczewo. Widać, że grupa jest bardzo zgrana, a zaangażowanie najmłodszych zawodników wskazuje, że za kilka lat może w Golczewie działać silna grupa kolarzy.

Przyszłoroczne plany sportowe związane są oczywiście z medalami Mistrzostw Polski, ale po cichu trener miejscowej grupy Jacek Kołba liczy również na udział naszych zawodników w Mistrzostwach Europy i Świat w kategorii junior. W trzydziestoletniej historii Baszty w Golczewie klub może pochwalić się zawodnikami reprezentującymi nasze barwy, którzy brali udział w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 r – Rafał Furman, w Mistrzostwach Europy – Krzysztof Szymanek, Piotr Gawroński i Daniel Czajkowski oraz w Mistrzostwach Świata – Artur Król.

Mając tak bogatą historię, trzymamy kciuki za przyszłoroczne plany startowe w tych najważniejszych zawodach.

UM w Golczewie