Koniec wakacji w Międzyzdrojach już od lat kojarzy się z kolorowymi latawcami na plaży i pływajacymi kitami  na Bałtyku. Corocznie w ostatni weekend sierpnia  już od ośmiu lat odbywa się „Summer Kite Festiwal”, zawody kitesurfingowe połączone z atrakcjami dla wszystkich korzystających z uroków plażowania.  

W dniach 25 – 27 sierpnia br. na plaży w Międzyzdrojach w ramach organizowanych zawodów rozegrano konkurencję  finału Pucharu Polski w Kite Twin Tip Racing (w kategorii junior, senior, master oraz w kategorii kobiet). Twin Tip jest obecnie najbardziej popularną i najliczniejszą klasą RACE kitesurfingu. Wynika to z dostępności sprzętu i samej specyfiki konkurencji.

Nie wymaga ona wybitnych umiejętności prowadzenia deski z hydroskrzydłem – więc jest dostępna właściwie dla każdego kitesurfera, co przekłada się na frekwencję podczas zawodów. A ta w tym roku była wyjątkowa. Zgłosiła się bowiem rekordowa liczba zawodników, w liczbie 60. W zawodach udział wzięli czołowi polscy kitesurferzy, jak również zawodnicy z innych krajów w tym: z egzotycznej Kolumbii.

Uczestnicy przy silnym wietrze mogli rozgrywać swoje konkurencje a plażowicze dobrze bawić się w strefie kitesurfingowej. Można było pograć w siatkówkę plażową, przetestować sprzęt kitesurfingowy, lub popływać na desce typu sup. Organizatorzy przygotowali szereg konkursów i zabaw z nagrodami zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

O bezpieczeństwo zawodników i plażowiczów podczas organizowanej imprezy zadbał WOPR Szczecin oddział w Międzyzdrojach.  

Zapraszamy już za rok!

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje