To historyczna wiadomość dla międzyzdrojskiego samorządu. Po latach starań, samorządowcom udało się sprzedać nieruchomość na Kawczej Górze! Kwota jest niebagatelna bo opiewa na sumę ponad 16,5 mln złotych! Płatność będzie rozłożona w ratach. Trzy z nich przypadną na następną kadencję. Nieruchomość nabył developer ze Szczecina, który planuje tam budowę zgodnie z planem zagospodarowania.

Cieszę się, że po paru latach udało nam się sprzedać tą nieruchomość. Przyniesie ona spory dochód, a później wpływy z podatków. Kolejny mały sukces. Oczywiście Ci którzy uważają inaczej powiedzą, że sprzedaje wszystkie „srebra rodowe”, bo oni woleli by mieć kawał łąki, a ja wolę gotówkę na inwestycje – żartuje burmistrz Leszek Dorosz.

Nieruchomość o powierzchni 22.596 metrów kwadratowych może być przeznaczona na działania turystyczne. Warunki zabudowy mówią o powstaniu tam obiektu hotelowego na 250 miejsc noclegowych z zapleczem rekreacyjnym oraz aquaparkiem w skład którego wejdzie min. 5 basenów (w tym pełnowymiarowy basen sportowy o wymiarach 12m x 25 m).

Wielokrotnie mówiło się o tym, że na Kawczej Górze powstanie supernowoczesny kompleks turystyczno-wypoczynkowy. Plany inwestora spaliły na panewce, w związku z nieuzyskaniem przez kredytów bankowych.