unnamed (2)

27 października w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbyło się spotkanie z panią Katarzyną Bondą, autorką bestsellerowych powieści kryminalnych – trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem (Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią, Florystka), serii z profilerką Saszą Załuską (Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony) oraz dokumentów kryminalnych „Polskie morderczynie” i „Zbrodnia niedoskonała” oraz podręcznika „Maszyna do pisania”.

unnamed

Licznie zgromadzone grono wiernych czytelniczek i czytelników wysłuchało ciekawych opowieści o początkach kariery pisarskiej pani Katarzyny, zbieraniu dokumentacji do kolejnych projektów oraz procesie powstawania powieści.

unnamed (1)

Można też było dowiedzieć się o planach zekranizowania serii o Saszy Załuskiej. Pani Katarzyna podzieliła się także opinią o polskiej powieści kryminalnej i nie tylko. Pisarka zdradziła nam również wiadomość o  planach podbicia zagranicznego rynku wydawniczego, w czym ma pomóc zawarta niedawno umowa z prestiżowym brytyjskim wydawnictwem . Nie mamy wątpliwości, że powieści Katarzyny Bondy zawładną sercami angielskich czytelników. Pani Katarzyna okazała się być bardzo sympatyczną osobą, z dużym poczuciem humoru, łatwo nawiązującą kontakt ze zgromadzoną publicznością. Pisarka chętnie odpowiadała na pytania czytelników, zaś po spotkaniu z chęcią i cierpliwością pozowała do wspólnych fotografii oraz składała autografy. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu Morze Kultury, dofinansowanego ze środków przekazanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Biblioteka Kamień Pomorski