Co powiedzieliby nam ludzie żyjący w Międzyzdrojach 70 lat temu? Nie poznamy już odpowiedzi na to pytanie. Możemy jednak zdecydować, czego dowiedzą się o nas ludzie, którzy będą mieszkać w Międzyzdrojach za 70 lat. Podczas IV Pikniku Rodzinnego w Amfiteatrze Międzyzdrojach rozpoczęto zbieranie wiadomości do kapsuły pamięci.

Idea kapsuły pamięci, zwanej też często kapsułą czasu, jest prosta. Przekaz dla przyszłych pokoleń zamykany jest w hermetycznym pojemniku i zakopywany z informacją, by otworzyć go dopiero po upływie określonego czasu. W tym przypadku wyznaczono nawiązującą do tegorocznej rocznicy granicę 70 lat.

CO ZROBIĆ, ŻEBY ZOSTAWIĆ WIADOMOŚĆ?

Mieszkańcy Międzyzdrojów i okolicy, którzy chcieliby zostawić swoją wiadomość dla potomnych, muszą zaopatrzyć się w specjalną kopertę. Można ją było otrzymać w sobotę, 9 września, podczas IV Pikniku Rodzinnego. Ci, którym się to nie udało, mogą zgłosić się po kopertę do biura firmy Prestige, przy budowanym przez nią na skrzyżowaniu ulic Nowomyśliwskiej i Komunalnej aparthotelu Bel Mare. Tam też można składać koperty ze swoją wiadomością dla potomnych.

Kapsuła pamięci to projekt związany nie tylko z 70-leciem powojennych Międzyzdrojów, ale też z budową nowego serca miasta. Zakończono właśnie palowanie terenu pod nowy ratusz, a nasze prace przy aparthotelu Bel Mare są na tyle zaawansowane, że jeszcze w 2018 roku oddamy go do użytku. Te wszystkie inwestycje odmienią na lata tkankę miejską – tłumaczy Piotr Puchała, prezes firmy Prestige.

Uroczyste wmurowanie kapsuły pamięci w miejscu nowego ratusza nastąpi, gdy tylko rozpocznie się tam kolejny etap prac budowlanych.