DSC02291

Kamil Bednarek, Rednex, Dżem a nawet zespół Mazowsze mogą wystąpić podczas XX Festiwalu Piknik Country w Sułominie? – Żeby się udało ten program zbudować, zwracamy się do różnych instytucji. Jeżeli pomoc gminy czy województwa będzie większa, będziemy mogli sobie pozwolić na troszkę więcej – zapewniał wolińskich radnych Dariusz Stępień, główny organizator sułomińskiego Western Pikniku.

Oprócz występów gwiazd, organizatorzy zapewniają, że będą w każdy możliwy sposób rozsławiać okolicę. Będą pamiątkowe medale i znaczki dla wszystkich uczestników imprezy. W mediach ma zostać rozpropagowany konkurs na piosenkę o Wolinie i Sułominie. Czy radni zdecydują się na podjęcie decyzji o wsparciu?

Gwiazdą tegorocznego Festiwalu może być także występ zespołu „Mazowsze”. – Gdyby ten element, taki trochę ludowy się pojawił, we współczesnej wersji, to mogłoby to uatrakcyjnić samą wyspę czy gminę Wolin od wiosny do jesieni – podkreślał Stępień.

– Jeżeli chcemy mieć dobrych wykonawców, a nie tylko występujących społecznie to trzeba dołożyć pieniądze. Przez 20 lat rozliczaliśmy wszystkich wykonawców, mierzyliśmy wszystkie koszty i siły na zamiary. Wiem, że zawsze znajdą się krytycy bo nikomu nie można dogodzić, ale staramy się robić to jak najlepiej. Nie wiem na jak długo starczy nam sił, jednak 20-lecie chcielibyśmy ładnie zrobić, ładnie opakować i prosimy o pomoc – podkreślał Stępień.

Ile pieniędzy chciałby od radnych szef Western Pikniku? – Koszt występu jednej tego typu gwiazdy, to ok. 50 tys. złotych. Myślę, że 150 tys. złotych w zupełności byłoby wystarczającą sumą – poinformował Stępień.