DSC05718

Słuchacze kamieńskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku wchodzą w nową fazę swojego funkcjonowania. Dziś (8.10) oprócz uroczystej inauguracji piątego roku działalności, stowarzyszenie wzbogaciło się o swoje biuro. Uroczystego otwarcia dokonali Burmistrz Kamienia Pomorskiego, Starosta Kamieński oraz Poseł na Sejm RP – Sławomir Nitras.

DSC05711

Pan Burmistrz Stanisław Kuryłło usilnie namawiał nas, abyśmy założyli stworzyszenie jako Uniwersytet Trzeciego Wieku w strukturach Kamieńskiego Domu Kultury. Tak nas męczył, że w końcu żeśmy ulegli. W zamian za to, otrzymaliśmy dzięki dyrektorowi MOSiRu, który użyczył nam pomieszczenie za symboliczną kwotę, możemy nareszcie w godziwych warunkach zajmować się swoją pracą – powiedziała Grażyna Paś podczas dzisiejszych uroczystości.

DSC05732

Biuro w meble wyposażyli sami słuchacze. Biuro ulokowane przy hali widowiskowo-sportowej otwarte jest w poniedziałki i czwartki w godz. 10 – 12. – Zapraszamy każdego dnia, w godzinach działalności do odwiedzania tego biura, bo tu naprawdę dzieją się fantastyczne rzeczy – zachęcał Stanisław Kuryłło.

DSC05839

Kamieński Uniwersytet Trzeciego Wieku zrzesza obecnie 110 słuchaczy. – Niestety lista zapisów jest już zamknięta, ale wciąż można wpisać się na listę rezerwową. Do dalszego rozrostu obecnie ograniczają nas jedynie możliwości lokalowe – dodaje Grażyna Paś – Dzięki Uniwersytetowi  zagospodarowujemy swój czas, mamy satysfakcję z tego co robimy i odkrywamy umiejętności które drzemią w ludziach.

DSC05798

– Pamiętam wykład inauguracyjny wygłoszony w 2005 roku w trakcie uroczystości rozpoczęcia roku akademickiego na Uniwersytecie Szczecińskim. Dzisiaj po raz kolejny miałem okazje wysłuchać wykładu tego wybitnego naukowca (prof. Stępińskiego przyp. red), którego losy tak mocno związane są z Ziemia Kamieńską. Wielki szacunek da pani prezes Grażyny Paś i jej współpracowników. Życzę wytrwałości wszystkim słuchaczom – mówi w rozmowie z naszą redakcją poseł Sławomir Nitras.

DSC05762