To po prostu skandal! – mówi jeden z naszych Czytelników – Jak to możliwe, że w nadmorskim powiecie, od blisko dwóch tygodni nie funkcjonuje najważniejszy i podstawowy oddział jakim jest interna?! Co w tej sprawie zrobiły władze? – dodaje, podkreślając że to w obowiązku starosty leży ten szczebel leczenia Mieszkańców. 

Czym zwyczajowo zajmują się oddziały internistyczne? Diagnostyką i leczeniem pacjentów ze schorzeniami serca i naczyń krwionośnych, układu oddechowego, przewodu pokarmowego, układu moczowego. Ponadto diagnostyką i leczeniem zaburzeń przemiany materii (np. cukrzycą).

Rozmawialiśmy z Panem Dyrektorem Szpitala, który zapewnił, że do końca miesiąca znajdzie lekarzy. Swoją drogą rozpuściliśmy wici o poszukiwaniu kadry – zapewnia starosta Józef Malec.

Na początku sierpnia rzecznik szpitala św. Jerzego informuje, iż od 2 sierpnia Oddział Internistyczny w Kamieniu Pomorskim czasowo zawiesił przyjmowanie pacjentów. Wszystko przez braki kadrowe, w zarządzanym od 12 lat przez spółkę z Wrocławia prywatnym obiekcie.

Obecnie pacjenci wymagający diagnostyki i leczenia internistycznego są kierowani do oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów szpitali w Gryficach czy Świnoujściu.