Jeszcze do niedawna z namaszczenia Prawa i Sprawiedliwości pełnił funkcję tymczasowego burmistrza Trzebiatowa, teraz od końca lutego, jako nominat Ministerstwa Sportu i Turystyki stoi na czele Polskiej Organizacji Turystycznej. 

Jak pisze o Olszewskim Ministerstwo Sportu i Turystyki, to menedżer z 30-letnim doświadczeniem w branży hotelarsko-turystycznej. Zarządzał licznymi podmiotami sektora turystyki uzdrowiskowo-wypoczynkowej. Dotychczas pełnił funkcję dyrektora w kompleksie Sandra Spa w Pogorzelicy. Wcześniej był m.in. dyrektorem Centrum Medyczno-Uzdrowiskowego Etna w Kołobrzegu i prezesem Uzdrowiska Kołobrzeg. Olszewski jest magistrem ekonomii. Ukończył Wydział Ekonomiki Produkcji Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył liczne szkolenia, kursy, „sesje strategiczne z zakresu zarządzania uzdrowiskami i hotelami”. Ma uprawnienia pilota wycieczek.

Będę starał się tak zmienić strukturę kosztów POT, by więcej środków na promocję szło rzeczywiście na promocję. Wiem, w jakim interesie działam – działam w interesie polskiej gospodarki – powiedział w rozmowie z przedstawicielem portalu WaszaTurystyka.pl nowy prezes POT.