DSC05282-—-kopia — kopia

Marek Olszewski (Na zdjęciu w środku) podczas przemarszu z okazji 3. rocznicy katastrofy Smoleńskiej: „Mam nadzieję, że kiedyś doczekamy się prawdy” – mówił wtedy do uczestniczących w uroczystościach.

Marek Olszewski z Kamienia Pomorskiego kandydatem wojewody zachodniopomorskiego Piotra Jani na stanowisko tymczasowego burmistrza Trzebiatowa dowiedziała się redakcja portalu kamienskie.info. Działacz Prawa i Sprawiedliwości miałby zarządzać gminą Trzebiatów po odwołaniu w referendum burmistrza Zbigniewa Matusewicza.

Wszystko wskazuje na to, że po byłej prezes kamieńskiego TBS Renacie Bielaszewskiej-Mamzer i byłej sekretarz Bożenie Górskiej, to kolejny mieszkaniec Kamienia, który może trafić do Trzebiatowa. Jeśli decyzję wojewody zaakceptuje Beata Szydło, prezes Rady Ministrów, to do czasów przyspieszonych wyborów w fotelu burmistrza Trzebiatowa zasiądzie właśnie Olszewski.

Przewodniczący kamieńskiego Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości dwukrotnie bezskutecznie ubiegał się o fotel burmistrza Kamienia Pomorskiego. W 2010 zdobył 59 głosów (najlepszy wtedy Bronisław Karpiński – 2685 głosów), natomiast w 2014 roku Olszewski zdobył 182 głosy (najlepszy wtedy Stanisław Kuryłło – 2938 głosów). Olszewski w przeszłości zarządzał kamieńskim uzdrowiskiem.