W miniony czwartek (17.08.2017r.) kamieńscy policjanci ponownie wzięli udział w „pikniku rodzinnym” zorganizowanym we współpracy z kamieńskim Domem Kultury. Tym razem mieszkańcy Powiatu kamieńskiego mogli spróbować swoich sił na rowerowym torze przeszkód i oznakować swoje mienie aby nie dać szansy żadnemu złodziejowi.

W miniony czwartek, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim wzięli udział w „pikniku rodzinnym” zorganizowanym dla mieszkańców Powiatu kamieńskiego, w celu propagowania ogólnie pojętego bezpieczeństwa.

W trakcie festynu zrealizowano i omówiono założenia programów: „Kręci mnie bezpieczeństwo”, „Bezpiecznie na dwóch kółkach” oraz „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych”*. Najmłodsi uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z rowerowym torem przeszkód – konkurencja ta wzbudziła wiele radości, uśmiechu i emocji. Korzystając z okazji, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kamieniu Pomorskim omówili zasady, jakich powinno się przestrzegać będąc uczestnikiem ruchu drogowego, a w szczególności zasady bezpiecznej jazdy rowerem.

Ponad to, w trakcie festynu przeprowadzono akcję znakowania przedmiotów, która cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Nie zabrakło drobnych upominków dla uczestników festynu, takich jak: odblaski, ulotki, breloczki itp. Rozdano również dziecięce apteczki do udzielania pierwszej pomocy.

Pragniemy poinformować, że jeśli ktokolwiek z Państwa nie mógł uczestniczyć w festynie, a chce wykonać grawer np. na swoim rowerze, wkrótce zostanie wyznaczony KOLEJNY TERMIN znakowania. Informacja dostępna będzie na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim