mms_20160425_183830

– Dla naszej babci to był prawdziwy szok, proszę sobie wyobrazić reakcję 86-latki, która nagle dowiaduje się, że jej rodzina nie żyje – irytuje się nasza Czytelniczka. Cała sytuacja rozegrała się przed Świętami Wielkanocnymi. Wszystko zaczęło się od tego, że babcia pani Agnieszki – która mieszka w Kolonii – zwyczajowo przesłała kartkę z życzeniami dla całej rodziny…

Kartka została zaadresowana inicjałami czterech osób zamieszkujących w domu pani Agnieszki. Po jakimś czasie wróciła do 86-letniej mieszkanki Kolonii z adnotacją, „Adresat zmarł 23 marca 2016 roku”.

Nasi Czytelnicy niejednokrotnie skarżyli się na sposób funkcjonowania kamieńskiej placówki Poczty Polskiej. Jednak dotyczył on co najwyżej tworzących się kolejek. Dlaczego doszło do takiej sytuacji? Czy ktoś weryfikuje tego typu informacje przed przybiciem stempla „Adresat zmarł” i w jaki sposób jest to robione?

DSC_0373

Postanowiliśmy zwrócić się z tymi pytaniami do rzecznika Poczty Polskiej. – Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej – stwierdziła Kamila Supron-Kalinowska z Biura Prasowego firmy. – Z pewnością złożę skargę. Dla mnie ta sytuacja jest po prostu skandaliczna – podsumowuje zajście pani Agnieszka.