DSC00607

Czy Kamień Pomorski doczeka się plaży z prawdziwego zdarzenia? – Zbliża się lato i mieszkańcy oraz przyjeżdżający turyści nie mają możliwości wypoczynku nad woda. A przecież Kamień leży nad przepięknym Zalewem. Czy potrafimy te wspaniała lokalizacje wykorzystać? – pyta nasza Czytelniczka.

DSC00612

Temat plaży miejskiej poruszany był wielokrotnie podczas sesji Rady Miejskiej na przestrzeni kilku ostatnich kadencji. – Marina i jachty nie zaspokajają potrzeb wszystkich mieszkańców Kamienia Pomorskiego. Czy można zrobić coś dla ludzi starszych oraz rodzin z małymi dziećmi? Nie każdy ma możliwość i chęć wyjazdu na zatłoczone latem plaże nadmorskie. Nie chodzi o narzekanie i wzajemna krytykę. Chodzi o umożliwienie wypoczynku wielu ludziom. Czy jest szansa przygotowania terenu pod potrzeby dzikiej plaży?dopytuje mieszkanka.

DSC00618

Zastępca burmistrza zaznacza, że w tym roku nie ma co liczyć na utworzenie plaży z prawdziwego zdarzenia. – Teren Żółcina został sprzedany więc tam nie możemy nic zrobić. Obecnie są wstępne przymiarki do wykonania modernizacji portu przy ul. Wilków Morskich. Jeżeli uda się nam w przyszłym roku zrealizować taką inwestycję, to z pewnością powstanie plaża. Obecnie pracujemy na budżecie, który otrzymaliśmy po poprzedniku i możemy jedynie wykonać niezbędne prace porządkowe na terenie tzw. „dzikiej plaży”dodaje Leszek Szefliński.