IMG_3373

W piątek 16 września 2016 r. doniosły Jubileusz 90. urodzin obchodził pan Tadeusz Maciulewicz z Recławia. Z tej okazji burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz z sołtysem Recławia Waldemarem Judkiewiczem oraz przedstawicielem Rady Sołeckiej Barbarą Palenicą odwiedzili dostojnego Jubilata.

Eugeniusz Jasiewicz składając gratulacje Jubilatowi wręczył kwiaty i drobny upominek oraz życzył wielu lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha. Do życzeń dołączyli zaproszeni goście. Jubileusz obchodzono uroczyście, w rodzinnej atmosferze.

Tadeusz Maciulewicz urodził się 17 września 1926 roku w Nowosiółkach koło Wilna, gdzie spędził dzieciństwo. W 1944 roku rozpoczął służbę wojskową jako saper w 8. Drezdeńskiej Dywizji Piechoty, z którą przebył cały szlak bojowy i brał udział w sforsowaniu Nysy Łużyckiej, walkach o Budziszyn i Drezno. Po zakończeniu wojny uczestniczył w rozminowywaniu Jasła i Krosna. Za udział w walkach został odznaczony m.in. Brązowym Medalem „Zasłużonym na polu chwały”.

IMG_3403

Po zakończeniu służby wojskowej trafił na Pomorze Zachodnie, gdzie przebywała jego pochodząca z Wileńszczyzny rodzina. W 1948 roku poznał mieszkającą w Recławiu Marię Łupicką, z którą w tym samym roku wziął ślub. Wspólnie zamieszkali w Recławiu, gdzie Tadeusz był m. in. długoletnim pracownikiem miejscowej lecznicy weterynaryjnej. Doczekali się trzech córek – Stanisławy, Barbary i Krystyny, 7 wnucząt – Iwony, Marzeny, Joanny, Sylwii, Agnieszki, Katarzyny i Piotra oraz 8 prawnucząt – Wiktorii, Kordiana, Patryka, Mateusza, Natalii, Emilii, Kamila i Martyny. Do dziś Maria i Tadeusz Maciulewiczowie mieszkają w Recławiu. W sierpniu 2016 roku obchodzili 68. rocznicę ślubu.

Drogiemu Jubilatowi życzymy co najmniej 150 lat!