IMG_2972

W piątek 20 maja 2016 w Gimnazjum w Świerznie odbyło się wydarzenie promujące naukę języków obcych pod hasłem „Języki obce nie są nam obce”.

IMG_2996

Na imprezę zaproszeni zostali uczniowie klas szóstych ze szkół podstawowych w gminie Świerzno, aby tak jak co roku mieli możliwość poznać swoją przyszłą szkołę. W turniejowych zmaganiach walczyły ze sobą trzy drużyny składające się z przedstawicieli  szkół podstawowych ze Świerzna, Gostynia i Stuchowa  oraz jednego ucznia Gimnazjum.

IMG_3005

Konkurencje składały się z wielu zadań dotyczących różnych krajów świata, a niektóre z nich łatwe nie były. Nagrodą w turnieju były punkty „cukierki”  a dodatkowo każda klasa otrzymała piłkę ufundowaną przez naszą gminę. Dodatkowo podczas imprezy można było obejrzeć polsko-angielską wersję  bajki „Snow White and Seven Dwarves”  czyli „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków” w mistrzowskim wykonaniu młodzieży gimnazjalnej.

IMG_3041

Uczniowie klasy IIB wspaniale wykonali piosenkę pt. „Color of Your Life” która reprezentowała Polskę w tegorocznym konkursie Eurowizji . Na koniec goście zostali poczęstowani słodyczami.

IMG_3082

źródło: Gimnazjum w Świerznie