Budowa zjazdu z drogi wojewódzkiej oraz wykonanie prac projektowych zmierzających do podłączenia sieci wodociągowej i kanalizacyjnej – to prace, które jeszcze w tym roku mają zostać wykonane na rzecz budowy fabryki w Golczewie. – To nie jest tak prosto przygotować proces inwestycyjny. To trwa i funkcjonuje. Gdybyśmy 10 lat temu nie przyjęli uchwały, która stwarzała warunki dla inwestora to nic by się nie wydarzyło – zaznaczył burmistrz Andrzej Danieluk.

Dyskusja na temat strefy rozgorzała po piśmie, jakie wpłynęło do biura przewodniczącego Rady Miejskiej w Golczewie. – Przedsiębiorca złożył pismo w sprawie rozszerzenia strefy, tj. zmiany studium. Nie jestem przeciwny, ale chciałbym żeby ten inwestor zaczął robić to do czego się zobligował. Mija rok, dwa. Nasza zasługa to utworzenie strefy, a inwestor nie zrobił żadnego kroku tylko ma chciejstwo, aby poszerzać strefę – stwierdził w trakcie ostatniej sesji Roman Dorniak.

Jak zapewnia Andrzej Danieluk, firma Conpol S.A prowadzi działania związane z inwestycją. – Prowadzone są prace projektowe zmierzające do podłączenia sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Do tej pory zostały przeprowadzone niezbędne badania geotechniczne podłoża oraz przeprowadzana jest analiza laboratoryjna gruntu. Myślę, że w tym roku nastąpi także budowa zjazdu z drogi wojewódzkiej. Może się także zmienić kształt całej strefy – zaznaczył Danieluk.