400 tysięcy złotych więcej niż zakładano, będzie kosztowała przebudowa promenady zachodniej, której budowę w lipcu 2017 roku zatwierdziła na wniosek Burmistrza tamtejsza Rada Miejska. Na budowę odcinka prowadzącego od plaży przy ulicy Żeromskiego do zejścia znajdującego się na przedłużeniu ulicy Przymorze trzeba będzie łącznie zapłacić 3 mln 957 tys. złotych.

Zaplanowana infrastruktura to blisko 600-metrowy odcinek pieszy z ogrodzeniem drewnianym, oświetleniem i toaletami. Przy przejściu na wysokości ulicy Przymorze wymieniona zostanie sieć kanalizacyjna oraz postawione będą latarnie parkowe. Z kolei przy ulicy Osiedle Rybackie wykonane będzie m.in. zejście na plażę w formie pochylni, a przy ulicy Rybackiej oprócz miejsca umożliwiającego dostęp do plaży, zmodyfikowana zostanie skarpa. Ponadto w tym miejscu nowe będzie oświetlenie, a także sieć wodociągowa.

Wsparcie ze środków unijnych wyniesie ponad 1,7 mln zł. Modernizację przewidziano na 2018 rok. Praca potrwają od stycznia do września.