20151217_165050

K. Chojecka- „Ten nastrój”
Są święta w naszym kalendarzu
najdroższe i najbliższe
bo wywołują falę marzeń
najczulszych i najmilszych.
Ich dziwny czar ten nastrój stwarza
dla życia najważniejszy,
rozlewa się na ludzkich twarzach
uśmiechem najpiękniejszym.
Ten nastrój wszystkim się udziela,
ogarnia serca, dusze
radością szczęścia i wesela
i czystych, wielkich wzruszeń.

Wierszem zostali powitani goście na Rodzinnym Spotkaniu Świątecznym zorganizowanym przez Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” i Szkołę Podstawową nr 2 w Wapnicy.

17 grudnia o godz. 1700 aniołowie z nieba zaprosili w progi szkoły „krawców, elek-tryków, murarzy, bankowców biznesmenów, bizneswoman, szewców, wykładowców, tych, co żywią, tych co bronią, tych, co nauczają, co handlują, konie kują, auta naprawiają. I kierowców, maszynistów, artystów, malarzy, i górników, i hutników i tych co na straży.” Wszyscy Ci zamożni gości przybyli tłumnie by podziwiać występy najmłodszych dzieci ze szkoły (przedszkolaków oraz zerówiaków) i uczniów z kl. III-VI. Maluchy zaprezentowały montaż słowno – muzyczny o tematyce zimowej i świątecznej, natomiast starszaki wystawiły humorystyczne jasełka z bardzo poważnym przesłaniem pt. „Jest taki dzień”. Niespodzianką dla wszystkich był gościnny występ dorosłych aktorów. Pan Jan Magda zagrał rolę Przewodniczącego Rady Miasta, p. Violetta Kozłowska – pielęgniarkę, p. Iwona Sołtysiak – dyrektora szkoły, a p. Andżelika Gałecka wcieliła się w postać policjantki. Ku zaskoczeniu wszystkich aktorzy wypadli w swych rolach bardzo przekonywająco i zawodowo.

20151217_170022

Kolejną niespodzianką były zabawy integracyjne przeprowadzone przez p. Annę Zimowską, która w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie projektu dofinansowanego przez gminę Międzyzdroje, „Klubik rodzinny – od juniora do seniora” prowadzi autorskie „Maluchowanie”.

Na zakończenie dzieci poczęstowały gości własnoręcznie udekorowanymi pierniczkami, które wykonały na warsztatach kulinarnych realizowanych w ramach wspomnianego projektu, a Rada Rodziców zaprosiła wszystkich na przygotowanych przez rodziców pyszny, słodki poczęstunek.

Prezes Stowarzyszenia „Rodzina”
Monika Ratajczyk
Dyrektor SP-2 w Wapnicy
Iwona Sołtysiak