Zaproszenie na noc muzeow

To co na co dzień wydaje nam się doskonale znane, nocą okazuje się zupełnie innym światem. Światem w którym coś huczy, syczy i szeleści. A wyobraźnia podpowiada nam, że żyją tam niesamowite stwory…

Tylko w tę jedna noc w roku umożliwiamy Państwu odkrywanie świata przyrody wyspy Wolin, w mroku, jedynie z pomocą latarki. 14 maja 2016 Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego zaprasza na tegoroczną Noc Muzeów pn „NOCNE ŻYCIE” od 18.00 do północy W programie liczne atrakcje! Wstęp jest oczywiście bezpłatny!

Startujemy z grą przyrodniczą w blasku latarek z nagrodami. Na dwie godziny zgasną światła na salach Muzeum i zwiedzanie będzie odbywało się z latarkami. Na konkursowej karcie każdy z uczestników otrzyma do wykonania zadania. Za poprawne wykonanie przewidujemy nagrody.

Następnie zapraszamy na Nocne harce z specjalnym animatorem – Nietoperzem. Poza tym będą kolorowe bańki, malowanie buziek, origami, filcowanie, kolorowanie, ciasteczka, napoje i wiele innych niespodzianek. Na zakończenie, dla uspokojenia emocji, proponujemy wspólne oglądanie wspaniałego filmu przyrodniczego pt. „Rytmy natury”. Autorzy: Saturnina i Artur Homan, czyta: Krystyna Czubówna

Ekspozycje Muzeum Przyrodniczego przy ul. Niepodległości 3a w Międzyzdrojach obrazują przyrodę Wolińskiego Parku Narodowego. Można tu z bliska obejrzeć charakterystyczne dla tego obszaru ekosystemy wraz ze specyficznymi dla nich gatunkami: żubrem, dzikiem, bielikiem, jeleniem, batalionami i wiele innych ciekawych zwierząt. Dodatkowo prezentowana będzie wystawa fotograficzna poświęcona nietoperzom.

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego