DSC02958

Czy nie byłoby bardziej rozsądne, abyśmy prowadzili jedno liceum ogólnokształcące. Czy to się nam opłaca? – dopytywał podczas dzisiejszej (29.11) sesji Rady Powiatu przewodniczący Sebastian Mamzer. Czy oznacza to rozpoczęcie dyskusji nad likwidacją bądź połączeniem placówek? – Jest to temat niełatwy, trzeba by się nad tym głęboko zastanowić – stwierdził starosta Józef Malec.

Według informacji oświatowej w tym roku nie będzie naboru do klasy pierwszej do Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica. – W tym roku w związku z małym naborem dokonano połączenia klasy mundurowej policyjnej z klasą strażacką. Na zasadzie przekazania porozumienia, mamy sytuację rozwiązaną – stwierdził wicestarosta Marek Matys.DCIM100MEDIADJI_0029.JPG

Rozwiązanie problemu bardzo szybko odnalazł radny Edward Arys. – Nie widzę problemu, nie zezwolić dalej na nabory. Czy oznacza to, że radni zdecydują się na zlikwidowanie jednej z szkół? Duże znaczenie będzie miała z pewnością reforma oświatowa przygotowywana przez obecny rząd.