DCIM100MEDIADJI_0023.JPG

W trakcie przyszłotygodniowej sesji Rady Miejskiej, kamieńscy radni podejmą decyzję w sprawie wysokości podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku od środków transportowych, opłaty miejscowej oraz uzdrowiskowej. 

Pierwszą z opłat nad jaką procedować będą radni, będzie opłata miejscowa. Zgodnie z propozycją burmistrza w przyszłym roku wyniesie ona 1,50 zł za każdą dobę pobytu od osób fizycznych przebywających w celach turystycznych, wypoczynkowych i szkoleniowych w miejscowościach położonych na terenie gminy Kamień Pomorski.

Kolejną z opłat będzie opłata uzdrowiskowa. Będzie ona obowiązywać na terenie Kamienia Pomorskiego oraz sołectw Żółcino, Grabowo, Chrząszczewo i Buniewice. Wyniesie ona 3 zł za każdą dobę pobytu od osób fizycznych przebywających w celach turystycznych, wypoczynkowych i szkoleniowych w miejscowościach położonych na terenie gminy Kamień Pomorski.

Podatek rolny w 2017 roku wyniesie 50 złotych za kwintal żyta. Podatek od nieruchomości zmieni się nieznacznie w porównaniu z ubiegłorocznymi stawkami. Pełne zaproponowane zestawienie prezentujemy poniżej.

Clipboard01