Nowa koncepcja zagospodarowania zieleni, drzewa, alejki, ścieżki, betonowe pojemniki na odpady, nowe lampy, a nawet stoły do gry w szachy – to tylko kilka z elementów, które pojawią się na blisko 9 hektarach terenów poddanych metamorfozie. A wszystko to w ramach projektu „Zagospodarowanie terenów zieleni w Międzyzdrojach”, na które międzyzdrojski samorząd otrzymał 5 mln złotych dofinansowania. O planowanych zmianach dyskutowali dziś radni.

Jak podkreślano w trakcie dzisiejszego spotkania z radnymi, idea nawiązuje do płynnych linii występujących w przyrodzie. Wartość projektu to 6 mln złotych, z czego aż 5,1 mln złotych to dofinansowanie zewnętrzne. Gmina Międzyzdroje jako jedyna w województwie zachodniopomorskim otrzymała unijne dofinansowanie z programu krajowego na rozwój terenów zieleni.

„Zagospodarowanie terenów zieleni w Międzyzdrojach” to kontynuacja idei rozwoju miasta w poszanowaniu środowiska przyrodniczego i wykorzystaniu jego bogactwa naturalnego. Projekt zakłada stworzenie atrakcyjnych terenów do rekreacji i spędzania wolnego czasu w mieście.

Tereny zostały podzielone na 8 obszarów – Zielona Brama, Plac Przyrodniczy, Park Rzeźb, Park Leśny, Park Zdrojowy, Plac Gwiazd, Park Aktywności, Park Popołudniowy – z których każdy zaprojektowany został w sposób umożliwiający zarówno wypoczynek jak i rekreację.