Dnia 19 września mamy zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Gminy Golczewo i nie tylko na pierwsze spotkanie z cyklu Ja i mój pies. Poznajmy się.

Celem projektu jest dostarczenie ludziom wiedzy w zakresie historii udomowienia psa, właściwego postępowania ze zwierzętami, ukształtowanie postawy wobec zwierząt charakteryzującej się szacunkiem i empatią. Intencją projektu jest dążenie do humanitarnego traktowania zwierząt i kształtowanie właściwego stosunku do nich. Naszym celem jest zadbanie o środowisko naturalne poprzez przeprowadzenie akcji Posprzątaj po swoi psie. Pragniemy, poprzez nasz projekt przybliżyć psychikę psa i co za tym idzie jego zachowań.

Pierwsze trzy spotkania będą mieć miejsce w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie. Ostatnie podsumowujące spotkanie odbędzie się w Komunalnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach. Zajęcia będą prowadzone przez pracowników schroniska w Sosnowicach, wolontariuszy schroniska, wyspecjalizowaną behawiorystkę i treserkę psów, pracownika Urzędu Miejskiego w Golczewie – referat gospodarki odpadami komunalnymi. Wraz z zaproszonymi gośćmi pragniemy pochylić się nad problemem bezdomności psów. Chcemy pokazać ludziom jakie błędy popełniają w wychowaniu psów. Chcemy im doradzić co zrobić aby pies nie uciekał z posesji, dlaczego pies szczeka, dlaczego „demoluje” mieszkanie podczas naszej nieobecności. Jak można zaradzić niechcianym ciążom u suk.

Osoby odpowiedzialne za realizacje projektu współpracują ze sobą od kilku lat i ich współpraca przyczyniła się do kilku owocnych projektów oraz dużej liczby adopcji psów ze schroniska. Do działania motywuje potrzeba uświadamiania ludzi, że pies to przyjaciel człowieka ale również wielki obowiązek i niekiedy wydatek finansowy. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Dlatego każdy właściciel czworonoga powinien wiedzieć jak prawidłowo o niego zadbać.

Serdecznie zapraszamy. Projekt dofinansowano w ramach Konkursu na Inicjatywy Lokalne Gminy Golczewo.

Marta Tysiąc – Stępień