W Dworku w Wolinie odbył się IV Międzyszkolny konkurs wiedzy o Polsce pt.:  „Jestem Polakiem i znam swój kraj”. Organizatorem konkursu był OREW z Ostromic działający przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie.

Celem konkursu było wzbudzenie poczucia patriotyzmu i tożsamości narodowej, kształtowanie szacunku do własnego państwa i jego symboli narodowych, pogłębienie wiedzy o regionie oraz wdrażanie do współzawodnictwa i  godnej rywalizacji. Udział wzięli uczniowie klas drugich szkoły podstawowej z Wolina, Kołczewa, Koniewa, Dargobądza, Troszyna oraz podopieczni z OREW z Ostromic i Przybiernowa.

Swoją obecnością zaszczycili: Burmistrz Wolina p. Eugeniusz Jasiewicz, przewodniczący PSONI Koło w Wolinie p. Adam Jasiewicz, dyrektor Muzeum w Wolinie p. Ryszard Banaszkiewicz oraz dyrektor OREW Ostromice p. Agnieszka Grudzińska. Dzieciom towarzyszyli rodzice i nauczyciele. Zanim uczniowie przystąpili do konkursu p. Ryszard Banaszkiewicz przedstawił prezentację multimedialną o historii Wolina.

Konkurs zakładał trzy etapy, podczas których doszło do remisu i do dogrywki. Konkurs był na wysokim poziomie, dlatego zwycięzcy wykazali się ogromną wiedzą na temat swojego kraju. W ostatecznej klasyfikacji wyłoniono zwycięzców:

  1. Aleksander K. ze Szkoły Podstawowej w Troszynie
  2. Daniela Ch. z OREW Przybiernów
  3. Kornela W. z OREW Ostromice.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy..

Serdeczne podziękowania kierujemy do p. Ryszarda Banaszkiewicza za możliwość poprowadzenia konkursu w tak pięknym miejscu jakim jest Dworek w Wolinie.

OREW  Ostromice