1

W niedzielę, 6 grudnia 2015 roku w hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim rozegrana została IV kolejka Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Dzień wcześniej swoje rozgrywki rozpoczęła II liga, do której zgłosiło się sześć drużyn. Aktualnie w kamieńskich rozgrywkach udział bierze 245 zawodników!

5

W pierwszym meczu IV kolejki drużyna All Stars Świerzno pokonała Wyroby Granitowe Wołczyk 3:2. Mecz był bardzo wyrównany i zacięty, w końcówce skuteczniejsi okazali się zawodnicy ze Świerzna, którzy zdobyli trzeciego gola. All Stars Świerzno po pokonaniu tydzień temu drużyn Jar Jarszewo kontynuują dobrą passę zwycięstw. Najlepszym zawodnikiem meczu został Robert Pałka. Bramki dla All Stars Świerzno: Robert Pałka (2), Sebastian Żelazny. Bramki dla WGW: Robert Adamkowski i Maksymilian Kalaszyński.

6

W drugim meczu rozgrywanym pomiędzy Dynamitem Benice, a Ekolem Dziwnówek doszło do bardzo groznego i nieprzyjemnego incydentu. Zawodnik Dynamitu Benice kopnął bez piłki młodego zawodnika Ekolu. Mecz został przerwany w 23’ minucie przy wyniku 5:2 dla Ekolu ze względów bezpieczeństwa, z uwagi na ryzyko dalszego pogorszenia sytuacji.

noga w gipsie

Uraz zawodnika okazał się na tyle poważny, że konieczna okazała się wizyta w szpitalu. Diagnoza po prześwietleniu – pęknięta kość piszczelowa w dwóch miejscach. Sprawa została skierowana do Komisji Dyscyplinarnej, zawodnikowi z Benic grozi wieloletnia dyskwalifikacja.

10

W trzecim meczu KS Zryw Zamoście pokonał Vocatus Golczewo 3:2. Zawodnicy Zrywu rozstrzygnęli to spotkanie w pierwszej jego części zdobywając trzy bramki. Vocatus w drugiej połowie rzucił się do odrabiania strat, dobrą postawą wykazał się jednak bramkarz Zrywu Kamil Skakuj, uznany na koniec najlepszym zawodnikiem meczu. Vocatus nie zdołał doprowadzić do remisu, Zryw zanotował pierwszą wygraną w rozgrywkach. Bramki dla KS Zryw Zamoście: Michał Kazmierczak, Szymon Brzęczkowski i Piotr Pluta. Bramki dla Vocatusa: Kamil Kowalski i Rafał Witkowski.

19

W czwartym spotkaniu Medycyna pokonała ZURB Kamień Pomorski 7:2. Mecz był wyrównany w pierwszej części spotkania. Medycyna, jak przystało na 4-krotnego Mistrza KALF-u, pomału testowała potencjalne możliwości swojego rywala. W końcówce drugiej części spotkania kilka minut przesądziło o zdecydowanym zwycięstwie Medycyny. ZURB pomimo porażki zdołał dobrze zaprezentować się kamieńskiej publiczności, przeprowadzając kilka widowiskowych akcji, zakończonych dwoma bramkami. Najlepszym zawodnikiem meczu został Mariusz Kostur z Medycyny. Bramki dla Medycyny: Szymon Włodarek (2), Mariusz Kostur (2), Krzysztof Guster, Wojciech Andrzejewski i Karol Majer.

23

W przedostatnim meczu byliśmy świadkami bardzo dobrego pojedynku piłkarskiego. DarKing zagrał z Jar Jarszewo. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, obfitował w wiele widowiskowych akcji i dobrych interwencji bramkarskich. Pierwszą połowę Jar zakończył prowadzeniem 2:1. Po przerwie DarKing zdołał doprowadzić do remisu co tylko podgrzało atmosferę tego spotkania. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w ostatniej sekundzie, niemal równo z syreną, Bartek Zabielski zdobył gola na wagę zwycięstwa, dającą Jarowi zwycięstwo. Strzelec zwycięskiej bramki został uznany za najlepszego zawodnika meczu. Bramki dla Jar Jarszewo: Patryk Jankowski (2) i Bartek Zabielski. Bramki dla DarKingu: Patryk Juncewicz i Adrian Wanagiel.

24

Na zakończenie IV kolejki ligowej Repro Service Pol. pokonał Bałtyk Futsal Team 12:0. Motywacji do walki starczyło Bałtykowi zaledwie przez kilka pierwszych minut spotkania. Repro po raz drugi już zalicza tak wysokie zwycięstwo, z kompletem zwycięstw po czterech kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co Medycyna. Bramki dla Repro: Mateusz Wróbel (4), Dawid Sandzewicz (2), Damian Karczmarski (2), Bartosz Korzeniowski, Adrian Kapczyński, Kacper Wittbrodt i Paweł Żabierek.

29

Czwarta kolejka ligowa, poza jednym spotkaniem, była atrakcyjnym widowiskiem piłkarskim, przebiegającym w duchu sportowej rywalizacji. Sędziowie ze Stargardu Szczecińskiego – Łukasz Wilk i Marcin Dubaniewicz, w pozostałych meczach nie pokazali ani jednej kartki, co świadczy o poziomie rozgrywanych spotkań oraz dojrzałości pozostałych zawodników, dla których tej niedzieli liczyła się tylko zdrowa rywalizacja. Wszystkie mecze rozgrywane były przy dość licznej publiczności i każdy wyrobił sobie zdanie na temat tego co się stało. Żaden organizator rozgrywek nie może pozwolić na to, by podobna sytuacja mogła się powtórzyć. Zdrowie i bezpieczeństwo zawodników jest najważniejsze. Jest nam przykro, że rozgrywki przysłonił jeden głupi i bezsensowny incydent. Bartkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Słowa uznania dla wszystkich pozostałych zawodników. To była najlepsza kolejka ligowa, biorąc pod uwagę poziom prezentowanych umiejętności. Dziękujemy kibicom, którzy coraz chętniej odwiedzają naszą halę. Zapraszamy na nasze kolejne rozgrywki.

12.12.2015 (sobota):
10.00
  I Zimowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora MOSiR-u – turniej dla dzieci z rocznika 2006-2007
14.45   II kolejka ligowa II ligi KALF – rozgrywki młodzieżowe
16.30   V kolejka I Ligi Super KALF

13.12.2015 (niedziela):
13.00
  VI kolejka I Ligi Super KALF

Daniel Klamborowski
MOSiR Kamień Pomorski