KV_prez

Zapraszamy serdecznie do udziału w IV edycji ogólnopolskiego projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Impreza ogólnopolska, która zawsze towarzyszy obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przygotowywana jest w celu upamiętnienia ostatnich obrońców wolności, walczących na ziemiach polskich jeszcze po zakończeniu II Wojny Światowej.

Tegoroczny bieg pamięci organizowany jest w dniu 28 lutego 2016 r. także w Międzyzdrojach. Przygotowują go harcerze z Hufca ZHP Ziemi Wolińskiej, którzy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji jako partner Fundacji Wolność i Demokracja. Na międzyzdrojskiej promenadzie przygotowane zostaną dwie trasy biegowe.

O godz. 11.00 rozpocznie się pierwszy bieg na dystansie 1963 m (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty –Józef Franczak ps. Lalek), natomiast drugi o godz. 11.30 na dystansie 5 km. Biegi zaczynają się od startu przy Alei Gwiazd i kończą na mecie, która znajduje się na terenie Golden Tulip Międzyzdroje Residence.

Udział w biegu jest bezpłatny! Liczba uczestników jest ograniczona do 150 numerów startowych. Pakiety startowe zostały ufundowane przez Golden Tulip Międzyzdroje Residence.

Rejestracja na bieg odbywa się poprzez zapisy na stronie internetowej: http://elektronicznezapisy.pl/event/270.html.
Wszelkie informacje: http://tropemwilczym.pl/miedzyzdroje-2016/

Tomasz Rychłowski – koordynator biegu