Dobiegła końca IV edycja Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Na pożegnanie odbył się ostatni bieg na dystansie 5 kilometrów – bieg poza klasyfikacją. W biegu tym zwyciężył Łukasz Szymański. Dziwnowska Liga Biegowa to cykl ośmiu biegów łączących miejscowości naszej gmin, w tym dwa półmaratony. Na każdej trasie odbywają się dwa biegi- w sesji wiosennej i jesiennej. Wszyscy, którzy przebiegną chociaż raz każdą z tras otrzymują pamiątkowe medale i dyplomy. Zwycięzców klasyfikacji generalnej i wiekowej nagradzamy pucharami. IV edycję DLB wygrał Robert Derda (Świnoujście), który łączny dystans czterech punktowanych biegów (43,468 km)pokonał w średnim tempie 3,51 min/km. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Łukasz Szymański (Pobierowo) – 3,51 min/km, jego łączny czas był gorszy tylko o 24 sekundy. Trzecie miejsce zajął Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pom)- 4,03 km/min. Wśród kobiet zwyciężyła Joanna Paczyńska (Goleniów) – 4,45 min/km, przed Dorotą Kowalską (KB Kamień Pom.)-4,46 min/km i Anną Sidorkiewicz (KB Kamień Pom.)- 5,05 min/km.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli (trójka zwycięzców nie była klasyfikowana w kategoriach wiekowych):
K3- Marta Celoch (KB Kamień Pom.)
K4 –Bożena Jańczak (KB Kamień Pom.)
K5 – Jolanta Materka (KB Kamień Pom.)
M1 – Adam Śremski (LUKS „Bałtyk” Dziwnów)
M2 – Łukasz Szymański (Pobierowo)
M3 – Grzegorz Jamroziak (KB Kamień Pom.)
M4 – Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin)
M5 – Jarosław Kosoń (Maraton po plaży Kołczewo)
M6 – Jan Wolf (KB Kamień Pom.)
M7 – Jerzy Loba (LUKS „Bałtyk” Dziwnów)

W IV edycji DLB wzięło udział 85 zawodników. Miło nam, że wśród uczestników znaleźli się również mieszkańcy innych powiatów a nawet województw. Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Bałtyk” składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę, sponsorami IV edycji DLB byli: