aaaaa

Exodus jednego z bloków w Kołczewie! I to nie są żarty! W sobotni poranek (19.03), kilkanaście minut przed godziną 10 lokatorzy feralnego budynku opuszcając na 24 godziny swoje mieszkania ratowali co mogli! Wszystko przez żywiące się krwią pluskwy oraz specjalnie wynajętą firmę, która przyjechała zagazować robactwo!

Owady żyją w środowisku ludzkim. Najczęściej można je spotkać w spojeniach łóżek, tapczanów, w szczelinach ścian, pod ramami obrazów, na wyściełanych częściach mebli, zasłonach i żaluzjach. Dzięki wrażliwym czułkom owad łatwo wykrywa zapach lub ciepło ciała ofiary. Żywią się krwią ssaków (w tym człowieka). Pluskwy pobierają krew co kilka dni, ale w przypadku braku żywiciela mogą przeżyć kilka miesięcy. Pluskwy potrafią także poddać się hibernacji, gdy przez okres dłuższy niż 3 miesiące nie mogą znaleźć żywiciela.

DSC06357

Boimy się tu mieszkać. Jakiś czas temu w jednym z mieszkań pojawiły się te obrzydliwe robaki. Wynajęto firmę, jednak na niewiele to pomogło bo robactwo rozniosło się wszędzie – mówi w rozmowie z naszą redakcją jedna z mieszkanek.

DSC06355

We wspólnocie zdecydowano o pozbyciu się szkodników. Tej soboty (19.03) mieszkańcy nie zapomną przez długi czas. Kilkanaście minut przed godziną 10 na mieszkańcy masowo zaczęli opuszczać budynek ratując wszystko co tylko możliwe.

DSC06354

Wynoszono akwaria, zabawki a nawet jedzenie.

DSC06358

Po 10 na miejscu pojawili się dwaj mężczyźni w białych kombinezonach, którzy mieli rozprawić się z armią robaków. Tym razem postanowiono skorzystać z usług „Kamieńskiego Zakładu Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji”. Czy firma sprosta zadaniu i skutecznie zagazuje nieproszonych gości? Aby zachowac wszystkie środki bezpieczeństwa mieszkańcy powinni opuścić swoje mieszkania przynajmniej na 24 godziny.

DSC06359

Samica pluskwy składa jaja w marcu, maju i czerwcu w ilości kilkudziesięciu sztuk. W ciągu jednego sezonu pluskwa składa około 250-500 jaj. Okres rozwoju od jaja do dojrzałej pluskwy w temperaturze pokojowej trwa około 1-2 miesiące.