Dzięki zaangażowaniu policjantki Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim i ścisłej współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia, zatrzymano parę oszustów, działających do tej pory na jednym z internetowych portali aukcyjnych. Starty to ponad 30 tys. złotych!

Jak ustalono, 15-letnia dziewczyna i jej 21-letni znajomy (z woj. dolnośląskiego) prowadząc fikcyjne transakcje internetowe, dokonali łącznie 31 przestępstw. Oszukano osoby z całej Polski.

Kupowali oni od pokrzywdzonych sprzęt elektroniczny w postaci np. laptopów i telefonów komórkowych. Następnie przesyłali do oszukanych osób fikcyjny druk potwierdzenia przelewu. Pokrzywdzeni ufając, że pieniądze trafiły już na ich konta, wysyłali swój sprzęt do oszustów, nigdy tak naprawdę nie otrzymując zapłaty.

Ich ofiarą padł również 56-letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego – szybko zgłosił przestępstwo w kamieńskiej Komendzie. Funkcjonariuszka Wydziału Kryminalnego natychmiast nawiązała kontakt z Komisariatem Policji Wrocław Stare Miasto. W wyniku ścisłej współpracy możliwe było przeprowadzenie działań, które w dniu 28 listopada 2017r. (wtorek) zakończyły się zatrzymaniem na gorącym uczynku sprawców oszustów dokonanych za pośrednictwem portalu internetowego OLX.

Obydwoje usłyszeli już zarzuty oszustwa. Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie. Zgromadzone dowody pozwoliły na zastosowanie w stosunku do 21-letniego mężczyzny dozoru policyjnego. 15-latka została umieszczona w schronisku dla nieletnich.

W związku z pozytywnym zakończeniem sprawy prowadzonej przez Wydział Kryminalny Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto, na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim mł. insp. Leszka Nowaka złożono wyrazy uznania i podziękowania dla st. sierż. Izabeli Trepko:

„Dzięki zaangażowaniu st. sierż. Izabeli Trepko oraz jej stałemu kontaktowi z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KP W-w Stare Miasto udało się odzyskać część mienia pochodzącego z przestępstw dokonanych przez zatrzymanych w postaci: 2 laptopów oraz 4 telefonów komórkowych…”. Między innymi dzięki takim funkcjonariuszom, jak st. sierż. Izabela Trepko społeczeństwo postrzega Policję, jako skuteczną i profesjonalną w swoich działaniach.

Aleksandra Berenda
Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim