IMG_6092

12 maja we wtorek bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach w ramach trwającego „Tygodnia Bibliotek” zamienili Przedszkole „Morskie Skarby” w wioskę indiańską oraz w kowbojskie ranczo. Indianie i kowboje przyjechali do dzieci, aby opowiedzieć o swoich zwyczajach.

IMG_6098

Na początku każda grupa przedszkolaków zaprosiła do siebie jednego gościa, z którym wykonała indiańskie opaski albo kowbojskie odznaki szeryfa. W takich przebraniach wszystkie dzieci zebrały się w głównej sali, gdzie czekali już na nich Indianie i kowboje z niespodziankami.

IMG_6111

Indianie opowiedzieli o swojej wiosce, strojach, domach, w jakich mieszkają, o środkach transportu, jakimi się poruszają. Przypomnieli dzieciom, że bardzo ważny jest szacunek do osób starszych, opieka nad nimi. Wspomnieli o „zaklinaniu” pogody, czy o życiu w zgodzie z przyrodą. Nowe słowa: tipi, wigwam, bizon czy kanu, nie sprawiały dzieciom trudności.

IMG_6119

Natomiast kowboje starali się przybliżyć przedszkolakom, czym zajmowali się na co dzień, jakie stroje nosili. Dzieci dowiedziały się co to są: ostrogi, lasso, muzyka country, czy mustang.

IMG_6159

Indianie i kowboje razem z dziećmi zatańczyli taniec deszczu do indiańskiej piosenki „ El condor pasa” oraz taniec mustanga do słynnego przeboju muzyki country.

IMG_6156

Pani Dyrektor Biblioteki, Andżelika Gałecka, wręczyła na ręce Pani Dyrektor Przedszkola, Elwiry Korcz, książki z indiańskimi opowieściami, aby przypominały wszystkim dzieciom o miłej wizycie Indian i kowbojów.

IMG_6170

Na zakończenie całego przedstawienia każda grupa przedszkolaków otrzymała czekoladowe babeczki i mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gośćmi przy kolorowym totemie. Kowboje i Indianie obiecali, że znów odwiedzą dzieci w przedszkolu podczas Rodzinnego Pikniku, który odbędzie się 29 maja o godz. 16:00.