premie2

Delegacje i hojnie rozdzielone ryczałty, to nie jedyne przywileje jakimi obdarzeni są urzędnicy w gminie Dziwnów. Po dwóch miesiącach oczekiwania, burmistrz Grzegorz Jóźwiak także udostępnił naszej redakcji wykaz nagród, jakimi w latach 2011-2015 obdarowywał swoich urzędników. Z danych, które otrzymaliśmy wynika, że w ostatnich latach tylko dla szefów jednostek organizacyjnych gminy wyasygnowano na ten cel ponad 72 tys. zł.

Dla zwykłego obywatela takie przywileje jak delegacje, ryczałty, urlopy w środku sezonu letniego czy „13-tki” to jedynie obiekty niedoścignionych marzeń. I choć w przypadku trzynastek, prawo ustalone w naszym kraju mówi jednoznacznie – muszą być wypłacane każdemu, kto przepracował co najmniej sześć miesięcy w danym roku kalendarzowym – to niektórzy mogą liczyć na więcej.

premie

Wśród dziwnowskich dyrektorów w otrzymanych nagrodach niewątpliwy prym wiedzie dyrektor ZOOiK Jacek Klimecki. W latach 2013 – 2015 do kieszeni dyrektora ZOOiKu trafiło około 20 tys. zł. Jacek Klimecki wygrał konkurs na stanowisko dyrektora w listopadzie 2012 roku. W 2014 roku Dyrektor Klimecki jako jedyny był nagradzany przez Grzegorza Jóźwiaka trzykrotnie. Łącznie otrzymał 12.800 zł z tytułu nagród.

Port

Zobacz także: Blisko 165 tys. zł na wyjazdy służbowe dziwnowskich urzędników!

Kolejne miejsce według nadesłanego wykazu zajmuje dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury w Dziwnowie. Maciej Atras także cieszy się z hojności burmistrza Dziwnowa. Łącznie w latach 2011-2015 łącznie otrzymał 16.700zł nagród. Dyrektor Biblioteki Alina Cygal-Sobhi w przeciągu ostatnich lat otrzymała 12.300zł, natomiast kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Agata Tarasiuk – 12.000zł. Listę nagrodzonych zamyka nielegalnie pełniąca obowiązki dyrektora Zarządu Portu Morskiego Dziwnów Monika Bielecka – Suda. Za zaangażowanie w wykonywanie powierzonych Jej zadań od 2012 do 2014 roku otrzymała łącznie 7.500zł z tytułu nagród.