Kontynuujemy nasz cykl dotyczący prezentacji kosztów związanych z funkcjonowaniem Urzędów Miejskich w gminach wchodzących w skład powiatu kamieńskiego. Po Dziwnowie, publikujemy dane z kamieńskiego magistratu. Ile wydano na wyjazdy służbowe w 2016 roku? Z informacji przesłanej do naszej redakcji przez sekretarz wynika, że wszyscy urzędnicy, którzy korzystali z delegacji – w tym burmistrzowi oraz jego zastępcy otrzymali łącznie 13874 złotych zwrotu za przejazdy. Czy jest to duża kwota? Dla porównania samemu burmistrzowi Dziwnowa, który dodatkowo użytkuje samochód służbowy zakupiony za 80 tys. złotych z tytułu delegacji oraz ryczałtów na przejazdy lokalne wypłacono ponad 12 tys. złotych.

W odpowiedzi na zadane pytanie informuję, iż w ub. roku pracownicy Urzędu Miejskiego pobrali 274 delegacji służbowych. Nierozliczonych (bezkosztowych) było 26. Łącznie z budżetu wydatkowano na ten cel w 2016 roku 13874 zł. Odbyto jedną podróż służbową do Niemiec – koszt delegacji 181,49 zł w celu rozmowy z potencjalnym partnerem niemieckim w ramach planowanego projektu finansowanego z Euroregionu Pomerania. W 2017 roku do końca marca wydatkowano na podróże służbowe 2841,13 zł. Pracownicy Urzędu Miejskiego odbyli 97 delegacji służbowych – informuje w piśmie Anna Stanaszek – Kaczor, sekretarz gminy.

Gmina Kamień Pomorski nie dysponuje samochodem służbowym. Urzędnicy z kamieńskiego magistratu nie posiadają tzw. ryczałtu wypłacanego za wyjazdy lokalne po terenie gminy.