24 czerwca 2017 na wodach cieśniny Dziwny odbyła się trzecia edycja Regat Kajakarskich o Puchar Przechodni Prezesa UKS „Albatros” Wolin. Trasa biegła dookoła Wyspy Ostrów.  Na starcie stanęły cztery osady kajakarskie : zwycięzcy regat z 2015r. Andrzej ( ojciec) i Dominik ( syn) Wolińscy, Marcin Rzepka i Marcin Sikorski ( drugie miejsce rok temu), zdobywcy pucharu  z ubiegłego roku utworzyli dwie osady : Henryk Ziemiański i Andrzej Sykuła oraz Jakub Łukaszewicz i Tadeusz Rosenbeiger.

Start nastąpił o godzinie 12.15. Było pod fale i pod wiatr. Do pierwszego południowego nawrotu przy   Wyspie Ostrów dużo się działo: ostry start, brak wyraźnej czołówki, wszystkie osady mają szansę zrobić nawrót jako pierwsze. Po nawrocie prowadzili Andrzej i Dominik Wolińscy za nimi w niewielkiej odległości pozostałe osady. I tak było do mety. Puchar wędruje do Andrzeja i Dominika Wolińskich, drugie miejsce ( ponownie jak rok temu ) dla Marcinów Rzepki i Sikorskiego, trzecie miejsce zabiera Tadeusz Rosenbeiger i Jakub Łukaszewicz a czwarte dla Henryka Ziemiańskiego i Andrzeja Sykuły. Zwycięzca jest  jeden ale szampan i dyplomy były dla wszystkich.

Za rok ponownie wszyscy mamy szansę pościgać się i … zdobyć Puchar. W klubie UKS „Albatros” kajaki czekają na wszystkich chętnych. Do wioseł po Puchar!

tekst : J. Łukaszewicz
zdjęcia : K. Berdowski