W dniach 12 – 14 maja 2017r. w Kamieniu Pomorskim odbyły się II Polsko – Niemieckie Wiosenne  Warsztaty Taneczne sfinansowane z projektu Interreg Euroregionu Pomerania. Ze względu na uczestnictwo dzieci i młodzieży, którzy na co dzień trenują różne formy taneczne zajęcia były o zróżnicowanej tematyce i stylach tanecznych.

Tak więc w programie całego tanecznego weekendu znalazły się następujące zajęcia: zumba , Hip – Hop oraz oczywiście taniec towarzyski. Dodatkową atrakcją dla par tanecznych była możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w XI Słonecznym Turnieju Tańca Sportowego w Dziwnowie organizowanym przez DKTS „FOCUS”.

Uczestnikami warsztatów byli Nasi goście z Niemiec z TanzSportClub Schwedt i IG Frauen Und Familie z Prenzlau jak i oczywiście młodzi tancerze z Polski reprezentujący Klub Tańca Sportowego „FOCUS” z Kamienia Pomorskiego.

Wszystkie zajęcia poprowadzone zostały przez wykwalifikowanych instruktorów  posiadających bardzo duże umiejętności i doświadczenie a odbywały się na Hali Widowiskowo – Sportowej w Kamieniu Pomorskim przy ul. Wolińskiej.